Książka "Razem będzie lepiej" dostarcza wielu różnorodnych emocji, od śmiechu, poprzez ogromne wzruszenie, a chwilami nawet gniew.

Bohaterka Jess to silna kobieta, samodzielnie zajmująca się wychowaniem córki Tanzie i pasierba Nicky'ego oraz opieką nad dużym, nieokiełznanym psem imieniem Norman. Tanzie jest uzdolnioną matematycznie dziewczynką, która nie zachowuje się jak inne koleżanki w jej wieku. Natomiast Nicky to chłopiec, który wyróżnia się wśród rówieśników wyglądem zewnętrznym i zachowaniem, przez co każdego dnia zmaga się z brakiem akceptacji, jest wyśmiewany i bity. Zamknięty w sobie i nieufny chłopak samotnie walczy z ogólną agresją i nietolerancją. Natomiast Jess chcąc pomóc chłopcu toczy samotne boje z wymiarem sprawiedliwości i znieczulicą, bowiem otaczająca ją społeczność sprawia wrażenie pasywnej i zupełnie obojętnej na problemy tej nietypowej rodziny.

Z pomocą przychodzi przypadkowy mężczyzna imieniem Ed, który mimo własnych, niebanalnych problemów postanawia pomóc Jess i jej dzieciom. Razem wyruszają w podróż, podczas której doświadczają wielu kuriozalnych sytuacji, które stawiają ich życie w zupełnie innym świetle i na zawsze pozostawiają w nich głęboki ślad. Autorce udało się stworzyć bohaterów z krwi i kości, którym daleko do ideału.

"Razem będzie lepiej", nie jest tylko książką o rodzącym się uczuciu między dwojgiem zagubionych ludzi, to również książka o odmienności, agresji, braku tolerancji, naiwności, która w konsekwencji burzy nasze zaufanie, o rozczarowaniu i gniewie, ale także o ogromnej miłości rodzicielskiej, poświęceniu, walce o własne marzenia, o dążeniu do upragnionego celu. W tej powieści nie znajdziecie ckliwej i wydumanej historii o miłości, bowiem ta powieść ma w sobie wiele cennych spostrzeżeń, dodaje otuchy, powoduje przyspieszony rytm serca, chwilami wyciska łzy, wzrusza, smuci, a nawet drażni, ale przy tym wszystkim okraszona jest ogromną dawką humoru i nadziei. To bardzo refleksyjna i błyskotliwa powieść, która mimo garści goryczy w konsekwencji pozostawia po sobie bardzo przyjemne wrażenie.