tutlandiaKwietniowe spotkanie DKK dla dzieci odbyło się 27 kwietnia 2017 roku. W trakcie spotkania przedstawiono dzieciom rodzinę Tutków oraz ich perypetie zawarte w pierwszej części „Tutlandii”. Dzieciom bardzo spodobał się rozdział o tym, jak mama Tutka była na diecie co dało powód do omówienia sposobów zdrowego odżywiania i konieczności spożywania warzyw i owoców. Po przeczytaniu tego rozdziału sprowokowano również dyskusję na temat tęsknoty dzieci za rodzicami i rodziców za dziećmi. W trakcie zajęć dzieci miały również możliwość wykazania się swoimi zdolnościami plastycznymi – każde dziecko wyklejało kolorową bibułą swoje ulubione owoce i przygotowało TUTKĘ i TUTKA z plastikowych kubeczków . Celem zajęć prowadzonych na podstawie „Tutlandii” było wyrobienie dobrych nawyków żywieniowych wśród dzieci, uświadomienie im jakimi wartościami w życiu powinny się kierować, a zajęcia plastyczne miały wzbogacać zdolności manualne najmłodszych.