gałązkaW dniu 18.05.2017 r. w Sali Klubowej Biblioteki odbyło się kolejne spotkanie członków DKK  przy MBP Żary, moderowane przez Zbigniewa Kozłowskiego.  Omawialiśmy książkę Miry Gałązki „Zatańczyć z Satyrem”.

Kolejne spotkanie z cyklu twórczości literatów z naszego regionu. Znowu zaprosiliśmy uczniów szkoły średniej, poprzednio prosząc ich o przeczytanie książki, do omówienia treści tomiku Miry Gałązki „Zatańczyć z Satyrem”. Utwory autorki emanują humorem, błyskotliwymi pointami oraz celną obserwacją życia. Każdy z uczestników DKK znalazł tam coś dla siebie, każdy coś swojego dostrzegł. Niezwykle interesujące było obserwowanie niezwykle świeżego spojrzenia ludzi młodych, ich stosunku do literatury. Jak się okazuje,  nie wszystka młodzież uważa czytanie za stratę czasu. Uważamy też, że próby wciągnięcia już uczniów szkół średnich w działalność klubów DKK są działaniem bardzo pożytecznym.
Dodatkową atrakcją był występ tancerzy Flamenco – z Satyrem.

Opracował:  Zbigniew Kozłowski