Stare StrączeW słoneczny wtorkowy dzień 23 maja 2017r.  odbył się Dyskusyjny Klub dla dzieci. Na spotkaniu czytaliśmy i omawialiśmy wiersze o mamie.

Dzieci wysłuchały wierszy, m.in. Marcina Brykczyńskiego „Moja mama”. Na podstawie wiersza mówiły jaka jest mama… uśmiechnięta, dobra, wesoła… Odpowiadały na pytania: Co możemy zrobić dla naszych mam w dniu ich święta. Pod wpływem rozmów dzieci zaczęły szukać innych książek w których są wiersze o mamie i czytały je.

Następnie dzieci przystąpiły do wykonania pracy plastycznej dla mamy. Przy pomocy szablonów nakładały farby na tkaninę. Stworzyły przepiękne obrazki.

Uczestnikom bardzo podobała się nowa forma Dyskusyjnego Klubu Książki, jakim było czytanie i omawianie wierszy.

Dzieci ze Starego Strącza serdecznie polecają czytanie poezji!