06316 maja na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki uczniowie kl. II a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach mieli okazję zapoznać się z księgozbiorem literatury popularnonaukowej Oddziału dla Dzieci. Pani bibliotekarka wybrała jeden z jej działów - matematykę. W oparciu o książki z tej dziedziny, autorstwa N. Usenko „ Bractwo – piractwo..” i K. Dahl „Matematyka ze sznurka i guzika” powstał scenariusz zajęć. W trakcie którego uczestnicy spotkania rozwiązywali zadania i zagadki związane z dodawaniem, odejmowaniem i mnożeniem. Ćwiczyli również działania na zbiorach i układy figur geometrycznych. Jak sami przyznali - to była prawdziwa przygoda matematyczna zupełnie inna niż w szkole.

Małgorzata Pawłowska

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki 26.05.2017r. odbyło się w Oddziale dla Dzieci MBP w Żarach spotkanie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach. Tematem zajęć był Dzień Matki, gdyż dzisiaj przypada właśnie jej święto. Podczas spotkania dzieci wysłuchały fragment książki „Nasza mama czarodziejka” Joanny Papuzińskiej, a następnie opowiadały czy trudno być mamą, jaki kolor pasuje do niej, jaką potrawę najbardziej lubi i w czym dzieci mogą jej pomóc. Później uczniowie naśladowali ruchem czynności, które wykonuje mama      w pracy, ponadto określali jej cechy. Na zakończenie wypisywały życzenia dla swoich mam.

Izabela Pajdowska