Dnia 26 maja 2017r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

„Lilka i spółka” to wspaniała opowieść Magdaleny Witkiewicz. Jest ona autorką wielu książek zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Główna bohaterka książki to ośmioletnia dziewczynka o imieniu Lilianna. Wraz ze swoim rodzeństwem ma  przed sobą wizję najgorszych wakacji świata.  Los chciał, że zamiast do ukochanej ciotki Franki, ma pojechać do cioci Jadźki, którą od pewnego czasu podejrzewa o zajmowanie się czarną magią. Jak potoczą się te wakacje? Warto przeczytać tę mądrą, a jednocześnie zabawną i świetnie skrojoną powieść.

Uczestnicy pod wpływem książki opowiadały o swoich wakacyjnych planach, jak i także o swoich poprzednich wakacjach.  Bardzo podobały im się koty cioci Jadźki, szczególnie ich imiona.

Dzieci ze Starego Strącza polecają „Lilkę i spółkę”.