czerwiec 2Dzisiaj 7.06.2017r. odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie DKK z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach. Zajęcia prowadzone były przez regionalistę, historyka Pana Rafała Szymczaka. Opowiadał on dzieciom o historii żarskiego druku i Bibliotece oraz  zaletach czytania książek. Później oglądały starodruki, które należały do rodziny Petrich. Na zakończenie dzieci zrobiły sobie wspólne zdjęcie.

Izabela Pajdowska

Uczniowie z kl. II a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach uczestniczyli w ostatnim już spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, które poprowadził dr Rafał Szymczak – historyk i regionalista. Pan Rafał opowiedział drugoklasistom o historii książki na przestrzeni wieków, szczególną uwagę zwrócił jednak na dzieje żarskiej książki, w tym bogaty księgozbiór Petrich prezentowany  obecnie na wystawie w Galerii Ekslibrisu.(13.06.2017r.).

Małgorzata Pawłowska

czerwiec