21.06 2017 rozmawialismy o książce Renaty Piątkowskiej '' Zbój ''.

''Zbój'' to groźny zwierz, którego boją się nie tylko inne zwierzęta, ale też ludzie. Jest koniem, który ma dużą wiedzę o życiu swojego stada i potrafi ją przekazać innym zwierzętom. Zwierzęta chętnie go słuchają. Lubią Jego wskazówki i porady. Szczególnie jeden ze stada- mały źrebak o imieniu Dymek. Zbój zaopiekował sie Dymkiem,chronił go i uczył wszystkiego,co koń powinien wiedzieć. Dymek naśladował Zbója we wszystkim i nie watpię,że to ten stary koń powiedział mu, które trawy sa najsmaczniejsze,j akie roślinki trzeba skubać,gdy boli brzuch,a jakich nie ruszać,bo mogą zaszkodzić.

Wspólnie stworzyliśmy wizerunek konia; Pani Kamila naszkicowała konia,a dzieci dorysowały grzywę, ogon, uszy, umaszczenie.

Wspólnie zaśpiewaną piosenką oraz zdjeciem zakończylismy nasze sympatyczne spotkanie.

Izabela Zawistowska