zielono miKolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci odbyło się 19.06.207r. W miłej atmosferze omawialiśmy książkę Anny Mikita „Bajki w zielonych sukienkach". Mimo tak pozornego tytułu są to niezwykłe bajki. Poprzez pełne humoru i fantazji opowieści dzieci ze Starego Strącza dowiedziały się jak mądrze korzystać z wody, energii... A także o segregowaniu odpadów, które jest bardzo ważne, bo wiele śmieci można powtórnie przetworzyć i użytkować. I tym samym przyczyniamy się do ochrony środowiska i zwierząt. Książka była pretekstem, by porozmawiać na temat zachowania w czasie wakacji, m.in. żeby nie wyrzucać do lasów szklanych butelek, bo to grozi pożarem itp.

Dzieci ze Starego Strącza polecają książkę „Bajki w zielonych sukienkach" oraz życzą wszystkim czytelnikom wspaniałych, słonecznych wakacji.