tajemnica cyrku 1Kolejne spotkanie DKK dla Dzieci z ulubionymi bohaterami książek Martina Widmarka i Heleny Willis odbyło się 7 czerwca 2017 w Bibliotece Publicznej Filia w Krzepielowie.

Na arenie cyrku Splendido, który zawitał do Valleby, klaun Bobo i magik Trocadero zabawiają publiczność swoimi sztuczkami, a potężny Ali Pasza popisuje się swoją siłą.

Zapatrzeni w popisy cyrkowców widzowie okradani są przez nieuchwytnego kieszonkowca.

Lasse i Maja postanawiają pomóc komisarzowi policji rozwiązać zagadkę. Sprawa wcale nie jest prosta. Przy bliższym poznaniu pracowników cyrku okazuje się, że każdy ma na sumieniu jakieś grzeszki, ale i tym razem mali detektywi doskonale sobie poradzą.

Polecamy, dzieci z DKK