Alice Munro w Polsce jest stosunkowo nową autorką, jej twórczość trafiła do naszych czytelników w 2009 roku, jednak bardzo szybko zyskała sobie rzeszę oddanych fanów i czytelników. Jej wielbiciele na pewno nie będą też zawiedzeni po przeczytaniu opowiadań znajdujących się w zbiorze zatytułowanym Miłość dobrej kobiety.

Miłość dobrej kobiety charakteryzuje się przede wszystkim tym, co u autorki jest tak popularne, a więc przedstawia świat takim, jaki jest naprawdę, bez ubarwiania i koloryzowania tła. Poznajemy więc prowincjonalne kanadyjskie wioski, ale również duże miasta jak Toronto czy Vancouver. Akcja opowiadań umiejscowiona jest natomiast w czasach sprzed rewolucji seksualnej, a losy bohaterów przedstawiane są na tle ówcześnie aktualnych problemów społecznych.

Autorka jest bardzo wyczulona na szczegóły otaczającego świata. Pisze przede wszystkim o zwyczajnym życiu, jednak dzięki wnikliwej obserwacji uświadamia czytelnikowi jak często zdarza się nam przeoczyć oczywiste i pozorne rzeczy. Język pisarki nie jest wysublimowany, raczej oszczędny, a momentami szorstki. Autorka nawet w ekstremalnych sytuacjach nie posługuje się patosem.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.