domu20 czerwca 2017r., tuż przed wakacjami, odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem tematem naszej rozmowy była książka Holly Webb W poszukiwaniu domu. To kolejna opowieść o zwierzakach, która wchodzi w skład serii Zaopiekuj się mną.

Grace i jej brat Danny kochają zwierzęta, lecz z powodu warunków mieszkaniowych nie mogą mieć w domu własnego zwierzaka. Któregoś dnia znajdują w Internecie ogłoszenie, w schronisku niedaleko ich miejsca zamieszkania poszukują wolontariuszy. Rodzice zachęcają dzieci do podjęcia się tego zadania. Od pierwszego dnia dziewczynka zakochuje się w małym szczeniaczku o imieniu Harry. Piesek jest bardzo smutny, tęskni za swoją małą Beth, która była zmuszona oddać go do schroniska. Wciąż wzdycha i czeka. Czy mimo tęsknoty zaprzyjaźni się z nową dziewczynką? Jak potoczą się losy nowej wolontariuszki i jej ukochanego psiaka? Rozwiązanie zagadki w książce.

Historia trochę smutna, bo opowiada o losach małego szczeniaka, który musi rozstać się z ukochaną panią. Potem dwukrotnie trafia do innej rodziny. Jest przerażony i zagubiony, nie wie, dlaczego znów wraca do swojej klatki. Kolejna książka, która nam się podobała. Czytaliśmy ją z dużym zainteresowaniem, ale też z dużym wzruszeniem. Ładnie napisana, prostym językiem. Autorka uświadamia nam, że zwierzęta też się boją, są smutne, tęsknią i tak naprawdę potrzebują nie tylko naszej opieki, ale także przyjaźni. Miłej lektury, oczywiście polecamy!

Grażyna Lichwiarz