wierszyki8 czerwca 2017 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dotyczące pozycji literackiej Wierszyki łamiące języki – Małgorzaty Strzałkowskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania przez panią prowadzącą spotkanie krótkiego wiersza i próbę powtarzania go wraz z dziećmi. Już kilka wersów sprawiło, że dzieci śmiały się nie mogąc sobie poradzić z co trudniejszymi wyrazami. Następnie próbowano samemu składać poszczególne linijki tekstów, co także wywoływało falę radości. Najmłodsi także z zainteresowaniem oglądali rysunki zawarte w książce. Jednocześnie próbowano wyjaśnić czym są pojawiające się nowe zwierzątka w wierszykach.

Po omówieniu książki dzieci rozpoczęły prace plastyczne, robiąc doniczki z pianki z kwiatami – kwiaty miały mieć w przybliżeniu wygląd taki, jak ilustracje w książce – a więc nieco abstrakcyjny

Spotkanie zakończyło się powtórzeniem jednego z wierszy i oczywiście po raz kolejny śmiechem z drobnych pomyłek językowych.