Na pierwszym spotkaniu DKK w Brzeźnicy gościła książka Lauren Oliwer „Panika”

Akcja utworu rozgrywa się w sennym, pogrążonym w beznadziei miasteczku Carp. Bohaterką jest dziewczyna Heather, absolwentka szkoły, która nie wierzy, że w życiu może ją spotkać coś dobrego.

Na horyzoncie pojawia się wtedy tajemnicza gra „panika”, w której nagrodą jest przepustka do lepszego życia. O tej grze niewiele wiadomo, jest ona ukrywana przed policją; nie wiadomo kim są sędziowie wymyślający kolejne zadania i czuwający nad przebiegiem rywalizacji. Uczestnikami gry są młodzi ludzie kończący szkołę, wchodzący w dorosłe życie, a wygrać można całkiem poważna kwotę ( ok.60 tyś. dolarów), która otwiera drzwi do nowego życia. Biorący udział w grze muszą pokonać nie tylko własne lęki, ale nawet wyjść poza strefę bezpieczeństwa. Zadania nie są łatwe, a nawet są niebezpieczne, zagrażające życiu np. skok z wysokiej skarpy do wody, przebieganie z zawiązanymi oczami przez ruchliwą autostradę, po której pędzą samochody, pobyt w opuszczonym domu, wtargnięcie do cudzego domu, spotkanie 2 tygrysami i inne.

Heather zawsze pogardzała graczami, uczestnikami Paniki.

Kiedy odchodzi od niej chłopak Mat, uświadamia sobie swoją sytuację rodzinną (matka Krista pije i prowadzi hulaszczy tryb życia, pod opieką Heather pozostaje młodsza siostra Lily). Pełna wściekłości i rozpaczy zmienia swoje dotychczasowe podejście i decyduje się wziąć udział w tej tajemniczej grze, mimo że nigdy nie spodziewała się że to zrobi.

Oprócz Heather w grze biorą udział inni uczestnicy. Są to Natalia, Dodge, Merl, Derek i inni. Powody udziału w grze są różne. Jedni biorą udział dla pieniędzy, inni z chęci poczucia adrenaliny, jeszcze ktoś inny z zemsty. Każdy z bohaterów skrywa jakąś tajemnicę, ma coś na sumieniu, zadaje sobie pytanie jaki jest dobry czy zły, co warto, a czego nie warto robić dla spełnienia marzeń, czy lojalność jest w cenie.

Podobne pytania zadaje sobie też czytelnik.

Narracja prowadzona jest z perspektywy dwojga bohaterów: Hether, Dodgea, bohaterów skrajnie różnych, ale borykających się z podobnymi  problemami.

Obrazowy język i lekki styl sprawiają, że książka mocno wciąga i skłania do refleksji nad sytuacją młodych wchodzących w życie ludzi.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.