„Siedem lat później” Janusza Wiśniewskiego i Doroty Wellman  na spotkaniu kwietniowym DKK w Brzeźnicy.

W 2008 roku Dorota Wellman „przepytała J.L. wiśniewskiego i powstała wówczas książka „Arytmia”. Po siedmiu latach ten wspaniały duet prowadzi rozmowę o wszystkim i o niczym.

Dziennikarka, osoba bliska zaprzyjaźniona z autorem pyta o wszystko, o relacje, wiarę, tęsknotę za krajem, o bycie Polakiem w Niemczech. Wiśniewski: mgr fizyki i ekonomii, dr informatyki, dr hab. chemii piszący bestsellery i to o miłości.

Pisze po polsku, choć doskonale zna niemiecki, od 29 lat mieszka i pracuje w Niemczech. Z rozmów dowiadujemy się, że autor to człowiek inteligentny, dojrzały, wrażliwy o dużym poczuciu humoru i dystansie do siebie i tego co robi. Jako naukowiec pracuje na co dzień w niemieckiej firmie, pracę nazywa żoną, a pisanie książek, swoją pasję określa jako kochankę.

Na emeryturze chce wrócić do polski. Cieszy się, że obecnie udaje mu się połączyć ze sobą dwa różne światy (świat nauki i literatury) i nie zwariować.

Ciekawy dialog dwojga przyjaciół pozwala czytelnikowi poznać poglądy polityczne pisarza „jego rodzinę, podkreśla miłość do córek, przyznaje się do swoich błędów, zwraca uwagę na panujące w niemieckiej firmie stosunki łączące pracodawcę i pracobiorcę.

Dorota Wellman zadaje często podchwytliwe pytania, czasem prowokuje i podpuszcza, ale nie ocenia. Pyta o to , co daje mu popularność w Rosji, czy czuje się choć trochę Niemcem, jak postrzega męskość we współczesnym świecie, co sądzi o związkach na odległość, co zrobiłby z miłości, co sądzi o obecnej sytuacji w Polsce. Fascynująca, szczera, momentami wzruszająca, zabawna rozmowa dwóch osób, które znają się „jak łyse konie” i nieraz kończą za siebie zdania.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.