W trakcie spotkania dzieciom najbardziej podobały się fragmenty dotyczące kota, który macha łapką chcąc pozdrowić innych oraz obładowanych bagażami szczurów, które przechadzały się po klatce schodowej. Wiele rozbawienia wzbudziły również karaluchy, które ucinały sobie pogawędkę. Każde z dzieci w trakcie spotkania również głośno odczytało po dwie linijki tekstu, ponieważ nie jest on trudny, a duże litery znacznie ułatwiają czytanie. Spotkanie tradycyjnie zakończyło się zajęciami plastycznymi w trakcie których dzieci wyklejały krepiną szablony kota i karalucha.