elfW słoneczną środę 27 września 2017 roku odbyło się spotkanie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki w Starym Strączu. Pierwszą po wakacjach omawianą książką był „Sposób na Elfa” Marcina Pałasza. Pomimo tak prostego tytułu,  zarówno najmłodszym czytelnikom jak i tym starszym na pewno spodoba się ta ciekawa historia pewnego psa i jego nowego właściciela. Dużym plusem jest podwójna narracja, czyli opowieść widziana z perspektywy psa oraz druga perspektywa widziana oczami człowieka.

Głównym bohaterem jest pies o imieniu Elf, który musi mieszkać w schronisku. Ale pewnego dnia to się zmienia, bo do schroniska przychodzi Młody i jego tata i adoptują pieska. Od tego dnia zaczynaja się jego różne przygody – czasami śmieszne, a innym razem bardzo poważne.

Dzieciom ze Starego Strącza bardzo spodobała się ta książka. Z wielką ochotą i pasją opowiadały o książce, którą przeczytały. Duży plus należy się autorowi za to,że pod tak zabawną historią kryje się ważny cel – uświadomienie nam pewnych ważnych spraw. A tą sprawą są adopcje schroniskowe. Szkoda, że tak mało osób martwi się losem bezdonmych zwierząt. Jeśli nie mamy możliwości przygarnięcia pupila to chociaż wspomóżmy schroniska za to co robią codziennie dla istot, które kochają nas miłością bezwarunkową.

Dzieci ze Starego Strącza serdecznie polecają „Sposób na Elfa”