poradnikiWe wrześniu spotkaliśmy się w okrojonym gronie, gdyż cześć klubowiczek dopadło jesienne przeziębienie. Głównym tematem tego spotkania były różnego rodzaju poradniki, dla dzieci i nastolatków. Mamy ich w Bibliotece sporo, są także dość chętnie wypożyczane. Zachęciłyśmy nasze dziewczyny, żeby zamiast szukać informacji tylko w Internecie sięgały również po te wartościowe pozycje popularno-naukowe. Każda z dziewcząt wybrała sobie, jedną z zaprezentowanych książek, następnym razem podzielimy się opiniami na ich temat Na zakończenie wykorzystałyśmy jeden z poradników psychologicznych i zrobiłyśmy dziewczynom i sobie test na typ osobowości. Gdy przyszedł czas na podsumowanie, okazało się że prawie wszystkie cechy charakteru pasowały do każdej z nas. Wiemy, także nad czym musimy popracować.

Irena Ludwig

moderator DKK dla dzieci w Jasieniu