w lesieTemat spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dotyczył zwierząt, ponieważ dnia 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Na lekturę spotkania wybrane zostały wiersze o zwierzętach różnych polskich autorów i książka Anny Onichimowskiej pt. „ O kocie, który został czarodziejem”. Podczas zajęć rozmawialiśmy o swoich ulubionych zwierzętach, przedstawialiśmy za pomocą mimiki  i gestów różne zwierzęta, rozpoznawaliśmy odgłosy zwierząt. Najważniejsza  jednak na spotkaniu była historia czerwonego kocura i jego niesamowite  przygody. Jest to książka z serii „W lesie Marcina” o rodzeństwie Natalii i Marcina  , gdzie przeplatają się dwa światy: rzeczywisty  małych bohaterów oraz namalowany przez dzieci -  fantastyczny. Lektura wywołała temat dlaczego dzieci tworzą fantastyczny świat , czego w nim poszukują.

Dorota Klimejko – opiekun DKK