dzwieki kolorowMimo iż 13 października 2017r. był piątek, dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki ochoczo przyszły na spotkanie. „Dźwięki kolorów” – taki tytuł miała książka o której dyskutowaliśmy. Krótka historia, a jednak ma głęboki przekaz. Opowiada o niewidomej dziewczynce i jej podróży metrem. Przedstawia ją bardzo kolorowo. Jednak czasami czuję się samotnie, bo czuje się niepotrzebna.  A każdy z nas chce być potrzebny.

Niesamowite połączenie ilustracji i tekstu. Jest to bardzo duża zaleta.

W czasie dyskusji dzieci zastanawiały się jak to jest nic nie widzieć. A także z czym kojarzą się niektóre kolory, np. żółty ze słońcem.

Dzieci ze Starego Strącza serdecznie polecają wszystkim czytelnikom.