szarkaW poniedziałek, 2października,  do Biblioteki zawitała grupa 5-latków z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Po wspólnych zabawach integracyjnych i zapoznawczych „na warsztat” wzięliśmy książkę Ewy Nowak „Szarka”. To historia Gabrysi, która przebywa na feriach zimowych u swoich dziadków na wsi. Pewnego dnia w domu dziadków dziewczynki zjawia się tajemniczy mężczyzna z workiem, z którego wyskakuje szczenię. Psiak, ku uciesze Gabrysi, zostaje z nimi. Tymczasem pod okoliczne domostwa coraz bliżej podchodzą wilki, całe watahy… Czy tytułowa Szarka to na pewno pies?