bajka o piotrusiuW poniedziałek 9 października odbyło się spotkanie z najstarszą grupą dzieci z przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście. Grupa „żabek” rozpoczęła cykl spotkań w ramach DKK dla dzieci. Tym razem nie przeczytaliśmy, ale wysłuchaliśmy bajki pod tytułem: „Bajka o Piotrusiu” ze zbioru „Mądre bajki z całego świata”. Nie mogliśmy zacząć inaczej niż bajką polską. Po wysłuchaniu bajki dzieci opowiadały o swoich wrażeniach z nią związanych. Przy okazji udało nam się „przemycić” trochę podstawowej wiedzy na temat naszego kraju. Na następnym spotkaniu wysłuchamy bajki z Ugandy.