zawody„Różni ludzie, różne zawody” pod takim hasłem odbyły się 4.10.2017 r.  zajęcia Dyskusyjnego Klubu Książki z uczniami z klasy III a  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały opowiadania „Ryk smoka” Zofii Staneckiej. Rozmawialiśmy o ludziach najróżniejszych profesji. Dzieci opowiadały, kim chciałyby być, kiedy dorosną. Później za pomocą gestów i mimiki przedstawiały różne zawody. Wyszukiwały przedmioty, które ukryte były w obrazku. Na zakończenie naszych zajęć miały za zadanie narysować zawód, który mógłby pojawić się na świecie za 50 lat i wymyśleć jego nazwę. Ciekawie, kreatywnie i z humorem – tak można by najkrócej podsumować nasze spotkanie.