ekoludek2.11.2017r. w Oddziale dla Dzieci odbyło się kolejne spotkanie DKK z uczniami klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach pod hasłem „Ekoludek z planety Ziemia”. Na początku bibliotekarka przeczytała opowiadanie Reginy Sawickiej „Nie zaśmiecajmy świata!”. Następnie rozmawialiśmy o ekologii, a więc - co to są odpady i dlaczego tak ważna jest ich segregacja? Jak również co to są elektrośmieci i odpady niebezpieczne? Co daje nam recykling? Później uczestnicy brali udział w porządkowych poszukiwaniach, a na zakończenie zajęć tworzyły stworki z niepotrzebnych odpadów. Było bardzo zabawnie  i pomysłowo.

Izabela Pajdowska