bibelotZ okazji Dnia Kota, przypadającego 17 listopada, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dotyczyło książki Zofii Sosnkowskiej pt. „ Przygody kota Bibelota”. Kot Bibelot mieszka w księgarni, czyta książki, popijając herbatę z filiżanki z chińskiej porcelany. Czasem doradzi jakiemuś klientowi książkę, innym razem przegoni złodzieja, ale i tak, jak to często z kotami bywa, najchętniej drzemie zwinięty w kłębek. Pewnego dnia w księgarni pojawiają się smok i księżniczka z bajki proszą kota o pomoc w rozwiązywaniu problemów w królestwie, z którego pochodzą. Autorka w sposób zrozumiały dla dzieci operuje językiem, wplatając weń całkiem sporo niełatwych wyrażeń. Odwołuje się też do kilku znanych utworów literatury dziecięcej jak zauważyły nasze klubowiczki. Lekturę polecamy  na długie jesienne wieczory ze względu na wesoły tekst i zabawne ilustracje. Podczas spotkania dzieci wykonały  swoje koty- bibeloty wykorzystując do tego stare- zniszczone książki.

bibelot2