W dniu 30  listopada 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Biblioteki w Wymiarkach odbyły się zajęcia dla dzieci w trakcie których przeczytano z dziećmi bajkę Dzień z życia Czu. Najwięcej radości sprawiło opowiadanie dzieciom o tym, co widzą na obrazkach kiedy Czu kichnęła. Dzieci przeskakiwały się w pomysłach tego co widzą i dyskusja ta zajęła im dużą część spotkania. Następnie przeprowadzono z dziećmi rozmowę na temat tego, czy mały człowiek może dokonywać wielkich rzeczy i czy może zmieniać świat – choćby ten w koło siebie. Każde z dzieci następnie mówiło o tym, w jaki sposób sami mogą zmieniać rzeczywistość u siebie w domu, wśród rówieśników czy w szkole.

Zajęcia zakończyły się warsztatami plastycznymi w trakcie których dzieci próbowały namalować to, co stało się po kichnięciu Czu.

czu   czu1 czu2