Lilka i spólkaNasze kolejne spotkanie odbyło się 24 listopada 2017r. Tym razem lekturą była „Lilka i spółka” Magdaleny Witkiewicz . Zabawna opowieść, pełna przygód i zwrotów akcji, z „zagadką kryminalną” w tle.

Główna bohaterka i narratorka to ośmioletnia Lilianna (nie mylić z Lilianą). Wraz ze swoim rodzeństwem: pięcioletnim Mateuszem , dla rodziny i przyjaciół Matewka oraz starszą siostrą, prawie dorosłą, dwunastoletnią przyszłą modelką Wiki (Wiktoria) jadą na wakacje. Niestety plany wakacyjne rodzeństwa legły w gruzach. Zamiast jechać nad jezioro do ukochanej ciotki Franki, wakacje spędzą w Jastarni u Jadźki. Ciotka Jadźka jest straszna . Ma pypeć na nosie, każe pić syrop z cebuli oraz pokrzywy, a słodycze pozwala jeść tylko w soboty. Jakby tego było mało, ciągle pada deszcz a,a na dodatek do ciotki przyjeżdża Wojtuś , który wszystko umie i wszystko robi najlepiej po prostu wzór cnót. Dzieci obmyślają plany ucieczki z Jastarni do ciotki Franki. Wkrótce okaże się że to ich najmniejszy problem.

Polecamy dorosłym również.

Dzieci z DKK w Krzepielowie.