malalaW środę, 22 listopada 2017r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Rozmawialiśmy o książce Renaty Piątkowskiej „ Która to Malala”. Jest to historia kilkunastoletniej dziewczynki mieszkającej w Pakistanie. Jako jedna z nielicznych potrafiła głośno wypowiadać swoje zdanie oraz zawalczyć o swoje prawa i swoich rówieśników. Za co przypłaciła wielką karę jakim był zamach na nią.

Książka ta przybliżyła dzieciom ze Starego Strącza  zupełnie inny świat jaki znali. Są miejsca na świecie, gdzie zabrania się ludziom wielu rzeczy, które dla nas są tak oczywiste; choćby możliwość kształcenia się. Wydaję się być to absurdalne, gdzie w dzisiejszych czasach dostęp do technologii jest tak szeroki. Każdy myśli – to takie normalne- otóż nie wszędzie. W Pakistanie, skąd pochodzi Malala, edukacja to przywilej niewielu i zazwyczaj chłopców. Trzeba doceniać wszystkie nawet małe rzeczy, które możemy robić.

Dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki w Starym Strączu serdecznie polecają wszystkim czytelnikom; zarówno tym małym jak i dużym.