Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Zielonej Górze zaprasza członków SBP na spotkanie poświęcone obchodzonemu w bieżącym roku 100-leciu Stowarzyszenia.  Spotkanie, współorganizowane przez Zarząd Oddziału SBP w Zielonej Górze i Koło przy Bibliotece Uniwersyteckiej, odbędzie się 13 stycznia 2018 r. (sobota) w Bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego, al. Wojska Polskiego 71.   W programie przewidujemy wystąpienia przedstawicieli Kół, którzy mogą podzielić się swoimi ciekawymi działaniami.  Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie udziału w spotkaniu do 5 stycznia 2018 r.  Kontakt: Maria Adamek, e-mail: maria.adamek@wp.pl, tel. 790 201 766.

Przewidywany program spotkania:

11.00 – 12.30

•          Powitanie gości – Ewa Adaszyńska – dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Dorota Kaczmarek – przewodnicząca Zarządu Okręgu SBP w Zielonej Górze;
  •          100 lat SBP – rola i znaczenie dla bibliotekarstwa i zawodu bibliotekarza – prezentacja Mariola Szydło, przewodnicząca Koła SBP przy Bibliotece UZ;
  •          SBP w województwie lubuskim – prezentacja Maria Wasik – Członek Honorowy SBP, Maria Adamek – sekretarz Zarządu Okręgu SBP

12.30 – 13.00 Przerwa kawowa

13.00 – 15.30

•          Przegląd Pasji Twórczych – prezentacja Jan Tyra;
  •          Działania realizowane przez Koła SBP – uczestnicy spotkania;
  •          Dyskusja;
  •          Zwiedzenie Biblioteki Uniwersyteckiej.

Serdecznie zapraszamy!

Zarząd Okręgu SBP w Zielonej Górze