dwa domyPierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w 2018 roku odbyło się 10 stycznia. Omawialiśmy książkę Pani Barbary Gawryluk „Dwa domy”. Jest to opowieść o 10-letniej dziewczynce, o imieniu Natalia. Jej rodzice są lekarzami i dostali nową pracę. Niestety to wiąże się z przeprowadzką do zupełnie innego kraju- Szwecji. Dla dziecka jest to „koniec świata”. Musi zostawić swoich przyjaciół, szkołę. Jest rozdarta. Rok po tym jak wyjechała do Szwecji wraca do Polski na wakacje. Spotyka ją wiele przygód. Jakich? Warto przeczytać i się dowiedzieć.

Jest to wspaniała opowieść zarówno dla dzieci jak i dorosłych – by przenieśli się choć na chwilę  do czasów dzieciństwa.

Dzieci ze Starego Strącza serdecznie polecają!!!