w zielonej dolinieNasze kolejne spotkanie odbyło się 31.01.2018 r. Mimo iż na dworze zima, przeczytałyśmy książkę o tematyce wakacyjnej. Pani Barbara Gawryluk napisała wspaniałą historię Malwinki, jej rodzeństwa oraz innych dzieci mieszkających w urokliwej wiosce o nazwie Górka. Zaletą tej książki jest to, że w sposób naturalny, niejako mimochodem, porusza tematy rzadko występujące w literaturze dziecięcej. Mama Malwinki pochodzi z rodziny łemkowskiej od pokoleń zamieszkałej w Górkach. Poznajemy specjały kuchni łemkowskiej – kisełycię i hałuszky, mamy też próbkę ich języka w piosence o tarninie.

Dzieciom bardzo spodobała się ta lektura, gdyż mogły przypomnieć sobie ich najlepsze wakacje oraz nauczyć się czegoś nowego , a mianowicie  o kulturze łemkowskiej.

Jeśli chcecie przeczytać  fajną książkę o beztroskich wakacjach sympatycznych dzieci, to „W zielonej dolinie” jest jak najbardziej na miejscu.

Dzieci ze Starego Strącza serdecznie polecają!!!