ming„Chiny są nie tyle krajem, ile tajemnicą”. Takim cytatem rozpoczyna się dość krótka w formie opowieść Erica-Emmanuela Schmitta pt. „Tajemnica pani Ming”. Przeczytałyśmy ją z wielką przyjemnością.

Po pierwsze, bo miałyśmy ochotę na coś niezbyt obszernego, a po drugie lektura naprawdę nam się podobała. Sprawił to świetny język, jak też opisana historia życia pani Ming, zwyczajnej babci klozetowej, a jednocześnie nadzwyczajnej osoby. Jej ogromne marzenie o wielodzietnej rodzinie i sile macierzyństwa zachwycało, a przecież żyła w kraju, w którym obowiązywał zakaz posiadania więcej niż jednego dziecka. Wymarzyła sobie ich dziesięcioro i potrafiła godzinami opowiadać w szczegółach o każdym z nich. Francuski biznesmen, słuchając jej ciekawych opowieści, przeplatanych mądrościami Konfucjusza, zmienił swój punkt widzenia na własne postępowanie

Uważamy, że jest to cenna pozycja, ponieważ zmusza nas  do zastanawiania się nad własnym życiem i udowadnia, że czasem rozmowa z kimś, nawet obcym, może pomóc, bo pokazuje inne spojrzenie na problem.  Uczy pielęgnowania w sobie własnych zdolności i talentów.

A rozmawiałyśmy o tym dnia  24 stycznia 2018r. w naszej bibliotece przy owocowej herbatce i ciasteczkach.

POLECAMY!!! Koniecznie przeczytajcie.

                                                                                                 DKK Stare Strącze  -  Krystyna Kalisz

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.