miloscW lutym rozmawialiśmy o książce Martina Widmarka i Heleny Willis pt. „Tajemnica miłości”.  Było to nasze kolejne spotkanie z młodymi detektywami. Tym razem Lasse i Maja musieli ustalić, kto ukradł pieniądze przeznaczone na ważny cel.

Cała historia rozpoczęła się podczas festiwalu miłości, w trakcie którego mieszkańcy miasteczka przytulali się i całowali, a za każdy pocałunek najbogatszy mieszkaniec płacił pięć koron. Zebrane pieniądze miały zostać przekazane na pomoc dla biednych dzieci z całego świata. Na rynku zorganizowano również konkurs tańca, który zakończył się w dziwnych okolicznościach- nagle zgasły światła a pod zwycięzcami załamało się podium. Na drugi dzień zaginęła higienistka Mary a razem z nią zgromadzone pieniądze. Tylko dzięki niezwykłej dojrzałości i inteligencji młodych detektywów udało się rozwiązać zagadkę i zatrzymać winnego.

Książki M. Widmarka i H. Willis  zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem uczestników spotkań.  Wciągająca, pełna humoru „Tajemnica Miłości” została uznana przez dzieci za najciekawszą z dotychczas omawianych książek  tych autorów.

Elżbieta Ferenc- moderator DKK dla dzieci w Jabłońcu