„Przyjaciela warto mieć” pod takim hasłem 1 marca 2018 r. w Oddziale dla Dzieci odbyło się kolejne spotkanie DKK z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach. Wychowankowie wysłuchali opowiadania „Bajka o dwóch ołówkach” Marii Molickiej, później wspólnie rozmawialiśmy co jest najważniejsze w przyjaźni i czym kierujemy się przy wyborze przyjaciela. Następnie dzieci uzupełniały przysłowia związane z przyjaźnią, pisały przepis na najlepszego przyjaciela i wykonywały jego portret.

Izabela Pajdowska

„I Ty możesz być aktorem” - pod takim hasłem odbyły się dzisiejsze zajęcia w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, w którym uczestniczyli wychowankowie Miejskiego Przedszkola nr 1 w Żarach. Wstępem do spotkania był przeczytany przez panią bibliotekarkę fragment książki A. Ginko „Tutlandia” (Rozdział pierwszy, w którym Tutka robi coś niezwykłego). Potem dzieci dowiedziały się, czym jest teatr, jakie są jego rodzaje, kto w nim występuje i jak należy się  w nim zachować. Następnie nadszedł czas na  zabawy słowne  i ruchowe wprawiające do zawodu aktora (Lustrzane odbicie, Gra z pudełkami, Pantomima    z kijem, Intonacje, Zaczarowane postacie ). Podczas zajęć  przedszkolaki wcielały się w różne role, co sprawiało im wiele radości. Zadowolone z siebie dzieci, chętnie w nich uczestniczyły. Na zakończenie spotkania wspólnie zbudowały scenę i obejrzały krótkie przedstawienie pacynkowe przygotowane przez ich koleżanki. (9.03.2018)

Małgorzata Pawłowska

4   przyjaciel