pulchna1 marca odbyło się drugie spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem poświęciliśmy je Lence, bohaterce książki Katalin Szegedi „Lenka”. Lenka to pulchna dziewczynka, która uwielbia rysować. Bardzo chciałaby mieć przyjaciół, ale dzieci ją odrzucają bo jest gruba. Udaje jej się jednak znaleźć przyjaciela, kolegę, który polubił ją taką jaką jest. Lektura cudowna, wciągająca, ciekawa, wspaniała, dla każdego....

Na spotkaniu klubu rozmawialiśmy o otwartości i akceptacji. Już wiemy, że nie liczy się to jak ktoś wygląda, liczy się jakim on jest człowiekiem.

Druga część spotkania klubu to zabawa, w której uczestnikami były nasze panie z przedszkola. Siedziały one do siebie odwrócone plecami, Pani Bożenka trzymała kartkę z obrazkiem w dłoniach i słowami opisywała pani Martynce to co obrazek przedstawia. Druga pani musiała narysować to o czym mówiła pani z obrazkiem. Kopia wcale a wcale nie przypominała oryginału a śmiechu było po pas i zabawa przednia.