W piękną, słoneczną środę; 7.03.2018 r. dzieci ze Starego Strącza spotkały się w Bibliotece, by porozmawiać o książce „Biała żyrafa”. Jest to opowieść o 11-letniej dziewczynce, która cudem uciekła z płonącego domu. Niestety jej rodzice nie przeżyli. Teraz musi zamieszkać u swojej babci w Afryce. Tam poznaje legendę o białej żyrafie.

Dzieciom bardzo spodobała się ta książka. Przejęły się losami głównej bohaterki, gdy w pożarze straciła dwoje najbliższych i najważniejszych osób. Poznały piękno afrykańskiego krajobrazu. A także jak bardzo ważne w życiu są przyjaźnie oraz nasi czworonożni pupile.

Serdecznie polecamy !!!!