13 kwietnia br. odbyło się w Oddziale dla Dzieci kolejne spotkanie DKK z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach. Zajęcia odbywały się pod hasłem „Detektywi na tropie”. Na początku bibliotekarka przeczytała opowiadanie z książki Grzegorza Kasdepke „Detektyw Pozytywka”. Później dyskutowaliśmy kim jest detektyw i czym się zajmuje, jakim cechami charakteru powinien się wyróżniać oraz jakie zmysły są mu potrzebne. Następnie rysowały osobę poszukiwaną, w którą wcielił się nasz kolega Piotr , oprócz tego wyszukiwały różnice na obrazku, a na zakończenie musiały zapamiętać położenie przedmiotów, które zmieniły swoją kolejność.

Izabela Pajdowska

Dzisiaj wspólnie z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Żarach odbyliśmy podróż w kosmos. Zanim wyruszyliśmy w drogę pani Kasia przeczytała nam historię o Kosmicznym jaju. Potem rozmawialiśmy o kosmosie i o tym jak, tam trafić. W końcu zbudowaliśmy rakiety i poszybowaliśmy w niebo. Podsumowaniem spotkania były zagadki związane z naszym układem słonecznym. W maju spotkamy się ponownie.(20.04.2018)

Małgorzata Pawłowska

kwiecien   kwiecien2 kwiecien3