wakulaGościem  spotkania autorskiego w ramach działalności DKK  dla dzieci  był tym razem  Paweł Wakuła, znany ilustrator prasowy oraz autor książek dla dzieci. Uczniowie klas V ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 3 mieli okazję poznać sylwetkę Pana Pawła. Paweł Wakuła jest z zawodu plastykiem, jak sam mówi o sobie, rysownikiem-humorystą. Ów humor, jego oryginalne poczucie oraz bogata wyobraźnia  skłoniły plastyka do zajęcia się twórczością literacką. Podczas spotkania autor w ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy i pasjach. Opowiadania o bohaterach swoich książek wzbogacał rysunkami, które szybko i sprawnie wychodziły spod jego ręki wzbudzając ogólny entuzjazm. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się dlaczego Bolesław Chrobry kazał swoim poddanym wyrywać zęby, po co Zygmunt August spotykał się z czarnoksiężnikiem Twardowskim, czy Jan Sobieski lubił kawę po wiedeńsku i co łączyło Jana Kazimierza z więźniem w żelaznej masce. I mnóstwo innych przygód znanych postaci. Rozmawiając z dziećmi autor nie zdradzał zakończenia żadnej ze swoich książek, zachęcając tym samym do ich przeczytania. Po spotkaniu autor chętnie wpisywał dzieciom oryginalne dedykacje do swoich książek.