ptaki20 kwietnia odbyło się wiosenne spotkanie DKK dla dzieci. A kto jest zwiastunem wiosny? Oczywiście ptaki, które wracają z obcych krajów, aby zakładać gniazda i pięknie nam umilać życie swoim śpiewem. Wcześniej, każda z nas znała kilka, albo kilkanaście ptaków z autopsji, lub encyklopedii zoologicznych, które przeglądaliśmy. Tym razem nasze spotkanie połączyliśmy z prezentacją polskich ptaków, którą przedstawił pan Żmijewski, leśnik i pasjonat ornitologii. Były piękne zdjęcia, ciekawostki a nawet odtwarzanie głosów niektórych ptaków.

Na następne spotkanie wybraliśmy opowiadanie z książki ,,Gorzka czekolada”

Irena Ludwig

moderator DKK dla dzieci w Jasieniu