palaszW ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, 13 kwietnia 2018 roku w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z autorem przygodowych książek o Elfie – Marcinem Pałaszem. Autor gościł już u nas w 2013 roku.

Jak sam o sobie mówi: „z zawodu pisarz i optymista”, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Wielki miłośnik zwierząt, twórca wielu słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży.

W swoich książkach pełnych humoru i optymizmu, porusza także tematy związane z ekologią i tolerancją. W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas III b i III c ze Szkoły Podstawowej nr 1

z Nowogrodu Bobrzańskiego.

Pan Pałasz opowiadał przede wszystkim o swoim pisarskim życiu, dla kogo napisał pierwszą  książkę oraz skąd czerpie nowe pomysły. Uczestnicy spotkania z zaciekawieniem słuchali pisarza, często śmiejąc się z jego anegdot. Marcin Pałasz zachęcał również młodych słuchaczy do tego, aby w przyszłości znaleźli sobie zajęcie, które sprawi im radość, bo właśnie taką drogą podąża on sam.

Pod koniec spotkania nasz Gość odpowiadał na pytania oraz rozdawał autografy. Dzieci wręczyły pamiątkowe laurki a Pan Pałasz obiecał, że za jakiś czas znów nas odwiedzi. Trzymamy za słowo!

„Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki”