zychlaW Bibliotece Publicznej w Osiecznicy 9 maja 2018 r. odbyło się spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci z Panią Katarzyną Zychla. W spotkaniu wzięli udział członkowie DKK oraz uczniowie kl 2 i 3 Szkoły Podstawowej w Osiecznicy.

Pani Katarzyna Zychla jest autorką ponad 20 książek dla dzieci i młodzieży. Pisze też książki i wiersze dla dorosłych. Jest laureatką licznych konkursów literackich i poetyckich. Mieszka w Sieniawie Żarskiej. Uwielbia jesień i zimę a od niedawna wiosnę. Ciągle w drodze, bo życie jest krótszą lub dłuższą podróżą. Najbardziej znane jej książki to: seria książek Świat Maksa, „Dziewczynka tańcząca z wiatrem”, „Bojaczek czyli wyprawa po odwagę”, „Tosia na Wyspie Zapomnianych Bajek”, „Guziczek-historie nie byle jakie”, „Nie taki znowu zwykły kot”, „Malina wyluzuj”, „Zakręcony świat Pyskatej”.

W trakcie spotkania autorka zadawała dzieciom zagadki o znanych bajkach, czytała wierszyki a dzieci miały za zadanie wymyślać wyrazy do rymu. Przeczytała też fragmenty kilku swoich książek i odpowiadała na pytania dzieci o swoim życiu i twórczości. Pod koniec spotkania dzieci mogły kupić książki i zdobyć autograf pisarki. Spotkanie było bardzo ciekawe, dzieci zadowolone, czekamy na następne książki.

zychla2