M 5-1W dniu 17 maja 2018 r. Biblioteka Publiczna w Sławie Filia w Krzepielowie, gościła w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki, ilustratorkę i autorkę książek dla dzieci Jolantę Marcolla. Uczestnikami spotkania były dzieci (4 -7 lat) z Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Krzepielowie.

W pierwszej części spotkania autorka opowiedziała i pokazała na slajdach w jaki sposób powstawały ilustracje do książki „Kim i Ktoś z Nikim”. Jak z niepozornego kleksa można wyczarować barwne i ciekawe postacie ilustrujące całą książkę. Pani Jolanta czytała fragmenty książki a zadaniem dzieci było wyszukanie i pokazanie na ilustracji opisanej postaci. Natomiast drugą część spotkania zdominowały warsztaty plastyczne. Wszystkie dzieci dostały kartki z „żywym” kleksem, poruszając kartką na różne strony kleksy przybrały fantazyjne kształty. Zadaniem przedszkolaka było przekształcenie owego kleksa przy użyciu kredek i własnej wyobraźni w ilustrację. Najciekawsze prace autorka nagrodziła własnoręcznie wykonanymi zawieszkami. Dla wszystkich uczestników było to spotkanie pełne wrażeń i dobrej zabawy, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Moderator DKK dla Dzieci
Elżbieta Grzegorczyk