maksW maju 2018r. spotkaliśmy się w Klubie DKK w Osiecznicy aby porozmawiać o książce Katarzyny Zychly „Maks i ciekawe pomysły”.

To historyjki o małym sympatycznym hipopotamku imieniem Maks , który przeżywa różne interesujące przygody wraz ze swoją siostrą Zuzią oraz grupą najbliższych przyjaciół.

W pierwszej opowiastce wraz z Maksem, zebrą Moniką i kameleonem Kolorkiem odwiedzimy babcię Maksa. Zaprosiła ona ich do siebie, aby  pomogli jej w pomalowaniu składziku na narzędzia. Przyjaciele dostali pełno kolorowych farb i pędzle i mogli pomalować składzik według własnej fantazji. Mali artyści poradzili sobie naprawdę pięknie.

Druga historyjka opowiada  o Panu Hebelku czyli niedźwiedziu-stolarzu, który pomagał sąsiadom w naprawach różnych mebli oraz tworzył dla nich różne rzeczy z drewna na zamówienie. Maks zamarzył o tym, aby udać się z Panem Hebelkiem do jego warsztatu i popatrzeć na jego pracę. Dzięki temu dowiedział się do czego służą niektóre rzeczy w stolarni, a nawet pomógł zrobić piękną kołyskę. Dowiedział się również dlaczego należy robić to o co poproszą dorośli.

W ostatnim opowiadaniu przeczytamy o odwiedzinach Maksa, jego mamusi i siostrzyczki u Pana Kreta Garncarza. Mamusia hipcia zechciała zamówić dwa gliniane garnuszki więc postanowili zejść do domku Pana Kreta, aby złożyć zamówienie. Dzieci z zachwytem przyglądały się pracy Pana Kreta i z ogromną przyjemnością stworzyły własne gliniane dzieła. Maks natomiast ma niezwykły dylemat ponieważ teraz sam już nie wie czy ma zostać malarzem, stolarzem czy może lepiej garncarzem.

Książka bardzo się dzieciom podobała. Polecamy zwłaszcza młodszym czytelnikom.

Moderator

Barbara Przeździęk