dziennikarzeUczniowie z kl. III a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach uczestniczyli w ostatnim już spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Zajęcia odbyły się pod hasłem „Ciekawscy dziennikarze”. W czasie wizyty wychowankowie  wysłuchali fragment opowiadania „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego. Później dyskutowaliśmy czym jest gazeta, jakie są rodzaje oraz do kogo skierowane są poszczególne  tytuły  czasopism. Na zakończenie uczniowie w grupach tworzyli własną gazetę. Ciekawie i kreatywnie - tak można by najkrócej podsumować nasze ostatnie niestety spotkanie.

Izabela Pajdowska