ostroznieW piękną słoneczną środę, 6.06.2018 r., rozmawialiśmy o książce autora Grzegorza Kasdepke „Ostrożnie…”. W każdym rozdziale zaznajamia nas z kolejnymi niebezpieczeństwami jakie mogą przytrafić się w domu. Prąd, elektryczność oraz zagrożenia z nimi związane to tylko jeden z tematów, które poruszane są w tej książce. Lektura jest pouczająca nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Uświadamia co ich pociechom może chodzić po głowie, a czego w życiu by nie podejrzewali.

Tematyka książki jest idealna, by przez rozmowę na co uważać w domu przejść do rozmów o bezpieczeństwie na wakacjach, np. jak zachowywać się nad wodą.

Dzieciom bardzo spodobała się ta lektura. Stworzyły razem piękną, przestrzenną pracę plastyczną o wakacjach nad jeziorem. Na pracy umieściły białą flagę, która oznacza, że plaża jest w danym momencie chroniona przez ratowników WOPR i można się kąpać.