IMG 7792-119.06.2018 roku odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie DKK dla dzieci i młodzieży, na którym omawiałyśmy lekturę „Koniec wakacji” Janusza Domagalika. Głównym bohaterem jest Jurek - chłopak właśnie ukończył szkołę podstawową i zamierza spędzić wakacje w domu. Pewnego dnia wpada pod koła roweru Eli. Dziewczyna przyjechała z Warszawy na wakacje do ciotki. Dzieciaki zakochują się w sobie i nie odstępują się na krok do końca lata. Mama Jurka wyjeżdża nagle do sanatorium. Momentem przełomowym jest odkrycie prawdy – rodzice chłopca się rozwodzą… Podczas spotkania rozmawiałyśmy o możliwych problemach rodzinnych, mających związek z rozwodem rodziców. Zastanawiałyśmy się nad tym, jaki wpływ na dzieci mają konflikty dorosłych. Poruszyłyśmy też temat starości i postrzegania jej przez społeczeństwo. Ponadto próbowałyśmy scharakteryzować pierwszą miłość i towarzyszące jej silne uczucia. W związku z treścią powieści i zbliżającym się okresem letnim wymieniałyśmy swoje doświadczenia i plany wakacyjne. Lektura zdecydowanie godna polecenia.