poemsW dniu 25.06.2018 o godz. 16:15 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w języku angielskim, prowadzonego przez Bibliotekę Obcojęzyczną WiMBP. Wzięło w nim udział 8 osób oraz moderator. Spotkanie poświęcone było antologii „British and American Classical Poems” (wyd. Westerman Verlag). Rozmawialiśmy o wierszach Roberta Lee Frosta – amerykańskiego poety, uznawanego w USA za największego poetę XX wieku. Był on czterokrotnym laureatem nagrody Pulitzera. Uczestnicy oglądali wcześniej nagranie, na którym poeta czyta swój słynny, nastrojowy wiersz o zimowej przejażdżce. Czytaliśmy jego utwory w oryginale na głos, podziwiając stały, zapadający w pamięć, rytm wiersza. Rozmawialiśmy również o wierszach Williama Butlera Yeatsa, irlandzkiego poety, dramaturga i filozofa, tworzącego w języku angielskim oraz Roberta Louisa Stevensona, szkockiego powieściopisarza, poety, reportażysty oraz podróżnika. Przeczytaliśmy kilka wierszy na głos, ćwicząc poprawną recytację wierszy w języku angielskim. Najbardziej przypadły nam do gustu wiersze o dzieciństwie poetów. Było to ostatnie przed wakacjami spotkanie DKK w języku angielskim, więc dyskusję umililiśmy poczęstunkiem. Zaplanowaliśmy również kolejne lektury w wersjach uproszczonych na spotkania jesienne i zimowe – „Ghandiego”. „Austrialię” oraz opowiadania o miłości „Lost love”.