plakat 1plakat 16 września br. (czwartek) o godz. 18.00 w Galerii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze odbył się wernisaż wystawy twórczości abstrakcyjnej KRYSTYNY PRZĄDKI oraz zaproszonych przez Artystkę przyjaciół.

Wystawa czynna do 5 października br.

Prace Krystyny Prządki balansują między abstrakcją a realizmem, elementy pejzażu opracowywane są malarsko, z dbałością o dobór kolorów i kompozycję. Niektóre z nich mają bardzo impresyjny, a tym samym przyjemny dla oka odbiorców charakter.

Krystyna Prządka
Urodzona w 1959 r. w Wolsztynie. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu, gdzie uzyskała dyplom z malarstwa sztalugowego w pracowni prof. Włodzimierza Dudkowiaka oraz dyplom z malarstwa w architekturze w pracowni prof. Andrzeja Łubowskiego. Jest również magistrem pedagogiki.

Domeną jej twórczości jest malarstwo olejne oraz malarstwo na jedwabiu, w którym chętnie podejmuje tematy pejzażu, martwej natury, abstrakcji i portretu.
Jest autorką kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz stałej wystawy 14 obrazów olejnych Drogi Krzyżowej w kościele św. Katarzyny w Rzepinie. Jej prace znajdują się
w zbiorach instytucji i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą, m.in. we Francji, Niemczech.

Komisarz ogólnopolskich plenerów malarskich i kurator wystaw artystycznych w Malinowej Galerii Sztuki w Solcu Zdroju.
Za swój dorobek artystyczny i promocję miasta Rzepina, gdzie do niedawna była jego mieszkanką, otrzymała tytuł ‚,Ambasadora Miasta Rzepina". Obecnie mieszka i tworzy
w Zielonej Górze, gdzie jest czynnym członkiem Okręgu Zielonogórskiego ZPAP.

Wybrane wystawy indywidualne i zbiorowe na przestrzeni 2010/ 2015 roku:
- Malinowa Galeria Sztuki/ Solec Zdrój
- Galeria Zamek/ Szamotuły
- Muzeum Ruchu Ludowego/ Warszawa
- Galeria ,, Norwid"/ Zielona Góra 2013, 2014
- IP Galeria/ Zielona Góra
- Centrum Integracji Polsko-Niemieckiej/ Sulęcin
- Galeria MDK/ Rzepin 2010, 2012, 2015
- Francja Châteaugiron
- Blue City/ Warszawa

Dorobek artystyczny Krystyny Prządki można obejrzeć na stronie internetowej: www.krystynaprzadka.pl.

28700734 1222628537870544 2120333404617608564 o zaproszenie 2

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.