Tematem spotkania była książka Elisabeth  Hermmann pt.” Opiekunka do  dzieci”
„Opiekunka do dzieci” jest połączeniem powieści obyczajowej i kryminalnej z polityką i niechlubnymi  wydarzeniami z historii Niemiec w tle. Joachim Vernau adwokat po kilku latach ciężkiej pracy ma szansę awansować zawodowo i towarzysko. Jego narzyczoną jest senatorka i kandydatka na urząd zastępczyni burmistrza Singrum von Zernikow. Joachim ma szansę zostać wspólnikiem w kancelarii przyszłego teścia. Jednak sprawy się komplikują , kiedy pojawia się Ukrainka, która prosi Joachima o przysługę .Ojciec Sigrum, Utz ma podpisać dokumenty, które poświadczą, Ze podczas  II wojny światowej przyjaciółka kobiety pracowała w domu von Zernikow jako robotnica przymusowa. Jego podpis umożliwił otrzymanie przez kobietę odszkodowania. Incydent ten wywołał całą lawinę zdarzeń i wspomnień, o których nikt nie chciałby pamiętać. Joachim przyjmuje to zlecenie i wyjaśnia tajemnice rodziny Zernikow co przyniesie mu wiele kłopotów.

DKK Łagów