H. PIECHOWIAKFilia nr 1 przy ul. Ptasiej 32 zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej „Rowerem...”, autorstwa Hanny Piechowiak.
Wystawa czynna od 3 września do 15 października br.

Kilka słów o autorce:

Hanna Piechowiak, z urodzenia poznanianka, od wielu lat mieszka i pracuje w Zielonej Górze. Przygodę z aparatem fotograficznym rozpoczęła w wieku 9 lat, kiedy to aparatem Smieną 8, otrzymanym od ojca, robiła zdjęcia wakacyjne. Pierwszym nauczycielem poznawania zasad i tajników fotografowania, był ojciec. Aparat stał się jej nieodłącznym towarzyszem w podróżach. Lubi być obserwatorem zjawisk zachodzących wokół niej i utrwalać je za pomocą aparatu. Drugą jej pasją jest jazda na rowerze.

„Niezmiennie od wielu lat jazda na rowerze sprawia mi radość. Zwłaszcza z dala od zgiełku miasta. Bycie w otoczeniu natury, pomaga mi się zregenerować ciało i umysł. Uspokaja emocje i daje mi wytchnienie po dniu pracy.

Lubię jeździć po lesie, górach, wokół jezior, wzdłuż rzek… Przyglądam się wtedy z bliska przyrodzie, podziwiam górskie rozległe panoramy. Każda wycieczka jest dla mnie przygodą, czasami podróżą w nieznane. Podczas licznych wypraw rowerowych przyciągają moja uwagę również inni rowerzyści. Oglądam, co potrafią na nich przewozić. Podziwiam jak potrafią je modyfikować na swoje potrzeby. I o tym chcę opowiedzieć swoimi zdjęciami”.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.